Зв'яжіться з нами: +380 342 75 03 50 +380 99 01 67 992 +380 98 32 71 698
troponin

Тропонін – маркер інфаркту міокарду

2017-02-21

При інфаркті міокарда тропонін підвищується в крові вже через 3-4 години після початку больового нападу, пік його концентрації припадає на 3-4 добу, протягом 5-7 днів спостерігається плато, потім рівень тропоніну  поступово знижується, однак залишається підвищеним до 10-20-го дня.

При успішно виконаному тромболізисі виявляється два піки: перший – через 14 годин після виникнення ІМ, його величина значно вище рівня другого піку, який відповідає 4-му дню гострого інфаркту міокарда. Швидке виявлення підвищення тропоніну  в сироватці спостерігається у хворих з ранньою реканалізація окклюзірованной артерії за рахунок фібринолізу.

В даний час надійним показником результатів тромболітичної терапії є коронарна ангіографія. Але цей метод інвазивний, дорогий, виконується не у всіх клініках. Метод дозволяє досліджувати тільки великі судини. Кінетика тропоніну  дає можливість досліджувати капілярний кровообіг серцевого м’яза. Тому дослідження тропоніну  може служити додатковим тестом до ангіографії при оцінці результатів тромболітичної терапії.

Показання до кількісного визначення тропоніну :

  1. Гострий інфаркт міокарда. Тропонін  ранній маркер гострого інфаркту міокарда, особливо коли є причини до неспецифічному підвищенню КК і КК-МВ;
  2. Підгострий ІМ. Тропонін  – ідеальний пізній маркер для діагностики подострого інфаркту міокарда у пацієнтів, які щойно надійшли в клініку в пізній стадії інфаркту, з нехарактерними симптомами і вже нормалізованими показниками креатинкінази і креатінкінази К-МВ;
  3. Діагностіка мікроінфаркту і виключення некрозу міокарда у пацієнтів з нестабільною стенокардією;
  4. Моніторінг результатів тромболітичної терапії. Визначення співвідношення концентрації тропоніну в сироватці через 14 і 32 годин після появи болів;
  5. Неінвазівне визначення величини інфаркту;
  6. Німий інфаркт міокарда перед хірургічним втручанням. Інфаркт міокарда навколо операційної рани при операції на сердце. Виділення груп високого коронарного ризику серед хворих гострим коронарним синдромом без підйому сегмента ST;

Тропонін можна визначати імунохроматографічним методом (CollodiialGold) на кількісному імунологічному експрес-аналізаторі FIA-8000.

При призначенні дослідження тропонінів у хворих на інфаркт міокарда слід дотримуватися наступного стандартного підходу для взяття крові на дослідження:

  • взяття крові при надходженні до стаціонару;
  • через 4 год;
  • через 8 год;
  • надалі щодня протягом 8-10 днів для контролю лікування та визначення прогнозу захворювання.

Дуже важливо результат аналізу тропоніну  мати біля ліжка хворого, тобто на протязі декількох хвилин. Це дає можливість вибрати єдиний вірний метод лікування гострого інфаркту міокарду.  Кількісний імунологічний експрес-аналізатор FIA-8000 може забезпечити результат аналізу на тропонін через 15 хв в діапазоні 0.5-50 нг/мл. Вартість визначення тропоніну на даному експрес-аналізаторі значно нижча ніж у аналогів.

На експрес-аналізаторі FIA – 8000 можна зробити аналізи на тропоніни та інші маркери гострих станів в Івано-Франківській ЦМКЛ.